Compresor cu piston 15bar, FIAC AB500/998TF-15 bar
Cod: AB500/998TF-15BAR
FIAC Air Compressors S.p.A, Bologna, Italia |
Pret de lista: 14.899,00 LEI
Pret fara TVA: 12.313,22 LEI
Descriere
Pompa cu racitor suplimentar si aripioare mari de racire
Fabricat in Italia
Specificatii
Volum butelie: 500 l
Presiune maxima: 15 bar
Debit de aer aspirat: 830 l/min
Debit de aer refulat: 620 l/min
Ungere: Cu ulei
Putere (kW): 7.5 kW
Putere motor (CP): 10 CP
Transmisie: cu curea
Numar cilindri: 2
Trepte de compresie: 2
Turatie: 980 rpm
Tip compresor: Stationar (fix)
Nivel de zgomot (LpA, la 4m): 78 dB(A)
Dimensiuni (L x l x H): 1970 x 590 x 1300 mm
Greutate: 260 kg
Observatii
Compresorul se livreaza cu ulei sintetic in pompa.
Cod comanda: AB500/998TF-15BAR
Preț: 14.899,00 LEI
Pret fara TVA: 12.313,22 LEI
- Stoc limitat
Fabricat in Italia
Tensiune alimentare: 380 V
Volum butelie: 500 l
Presiune maxima: 15 bar
Ungere: Cu ulei
Putere (kW): 7.5 kW
Putere motor (CP): 10 CP
Transmisie: cu curea
Numar cilindri: 2
Trepte de compresie: 2
Turatie: 980 rpm
Tip compresor: Stationar (fix)
Greutate: 260 kg
Furtun de aer spiralat 20m, cuple rapide FIAC
Preț: 107,17 LEI
Cod: 1126000520
- In stoc
Pistol de umflat profesional FIAC
Cod: 1126000597
- Stoc limitat
Pistol de umflat profesional omologat CE, FIAC
- In stoc
Grup de filtrare-ungere-reglare presiune, 1/2" tip 930/13
Furtun aer comprimat MICHELIN 20 m 8x13 mm PVC cu insertie - cuple rapide
Presostat FIAC 15bar 4 iesiri, pentru compresoare trifazate si monofazate, NE-MA
Ulei HIGH PERFORMANCE HEAVY-DUTY pentru compresoare cu piston, Fiac ALTAIR PRO
Grup de filtrare-ungere-reglare presiune, 3/4", 4600l/min, 20 microni, FIAC
Cod: AT-FR+LM-3/4
Grup de filtrare-ungere-reglare presiune, 3/8", 2500l/min, 20 microni, FIAC
Cod: AT-FR+LM-3/8
Ungator de ulei de linie, 1/2", max. 18 bar, 4500 l/min, FIAC
Cod: AT-LM-1/2
Uscator de aer FIAC EDRY 12, 1200 l/min
Cod: EDRY12
Uscator de aer FIAC EDRY 9, 850 l/min
Cod: EDRY9
Rulment radial cu bile, deschis, FIAC
- Intreaba stoc
Set segmenti inalta presiune 55mm FIAC
Set segmenti joasa presiune AB998 FIAC
Kit piston inalta presiune AB998, 55mm, FIAC
Kit piston joasa presiune, AB998, 120mm, FIAC
- Intreaba stoc
Set garnituri AB998 FIAC
Biela FIAC pentru pompa AB998
Kit placa supape FIAC AB998
Capac chiulasa FIAC pentru pompa AB998
Arbore cotit FIAC pentru pompa AB908-AB981-AB991-AB998
Pana fulie 6X9, FIAC
Cuzinet biela FIAC pentru AB908-AB981-AB991-AB998
Dop golire ulei 1/4" FIAC
Supapa de siguranta FIAC - 6 bar, filet 1/4" pentru pompe de aer cu doua trepte de compresie
Fulie D=430mm, 2 canale V, aluminiu, FIAC
Piston inalta presiune 55mm FIAC AB998
Element filtrant FIAC pentru AB678 / AB858 / AB998
Joja ulei FIAC pentru AB415, AB515, AB998
Filtru aspiratie aer complet FIAC pentru AB678 / AB858 / AB998
Curea trapezoidala FIAC 3V A68